E-zbiory

Zapraszamy do korzystania z zasobów elektronicznych, w ofercie mamy bazy z ebookami polskimi jak i zagraniczne, z literaturą naukową z całego świata. Dostęp do nich możliwy jest po otrzymaniu hasła (kodu pin) lub na miejscu z komputerów w sieci uczelni.

Bazy z dostępem indywidualnym: (aby go otrzymać, wystarczy wysłać zgłoszenie mailowe na biblioteka@ahe.lodz.pl z podaniem imienia i nazwiska, numeru indeksu oraz informacją, z których baz chcemy korzystać. W odpowiedzi otrzymamy hasło wraz z krótką instrukcją jak założyć konto)

IBUK Libra

Czytelnia e-booków (w ofercie m. in. podręczniki Wydawnictwa Naukowego PWN, Wydawnictwa Lekarskiego PZWL i wiele innych). Dostęp wykupiony przez uczelnię obejmuje ponad 6700 ebooków.

IBUK Libra to również platforma edukacyjna, dzięki której można tworzyć notatki, eksportować cytaty wraz z opisem bibliograficznym i tworzyć projekty do prac dyplomowych. 

Przejdź do strony

BIBLIO ebookpoint

To multimedialna biblioteka cyfrowa działająca na zasadach tradycyjnej biblioteki przeniesionej do sieci. Poza ebookami do wyboru też audiobooki i wideokursy. Oferta zakupiona przez uczelnię obejmuje aż 11530 tytułów, co daje ogromny wybór nie tylko wśród literatury specjalistycznej (jak np informatyka), ale również podręczników, poradników czy książek do nauki języków obcych.

Przejdź do strony

NAXOS MUSIC

Przeznaczona głównie dla studentów kierunku Taniec, cyfrowa biblioteka muzyczna zawierająca ok. 137 tysięcy płyt – wszystkie nagrania firmy Naxos oraz nagrania 597 innych wytwórni płytowych.

Przejdź do strony

EBSCO

Zbiór obszernych, pełnotekstowych baz w języku angielskim z zakresu nauk ścisłych, humanistycznych, społecznych, psychologii, medycyny, edukacji, biznesu, informatyki, techniki i wielu innych. Rejestruje pełne teksty, abstrakty i zawartości czasopism naukowych. książek, raportów, materiałów konferencyjnych, itp.

Przejdź do strony

Bazy dostępne z komputerów w bibliotece i w całej sieci uczelni: anglojęzyczne bazy Wirtualnej Biblioteki Nauki (programu realizowanego ze środków MNiSW)

ScienceDirect

Baza w języku angielskim, zawiera publikacje Wydawnictwa Elsevier, od pełnotekstowych wersji artykułów z czasopism, po wydania książkowe. Książki w serwisie ScienceDirect to ponad 2500 tytułów z różnych dziedzin wiedzy, w tym medycyny, biologii, inżynierii.

Przejdź do strony

Wiley

Kolekcja Wiley-Blackwell obejmuje czasopisma, książki oraz artykuły Wydawnictwa John Wiley i Blackwell Publisher z zakresu nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych. Obecnie w bazie znajduje się ponad 22 tys. książek i 1600 czasopism. Przejdź do strony

Przejdź do strony

SCOPUS

Tworzona przez Elsevier interdyscyplinarna baza abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych. Scopus obejmuje ponad 21 000 recenzowanych czasopism, ponad 360 publikacji handlowych i 90 000 książek. Baza podaje tzw. indeks Hircha, liczony w oparciu o publikacje od 1970 r.

Przejdź do strony

Nature

Jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism naukowych, którego wydawcą jest Nature Publishing Group. Opisuje odkrycia ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych, inżynieryjnych oraz ścisłych i ekonomicznych.

Przejdź do strony

Web of Science

Bazy bibliograficzno-abstraktowa, przydatne szczególnie do gromadzenia bibliografii oraz sprawdzenia wartości naukowej czasopism. Indeksuje kilkanaście tysięcy czasopism, monografie oraz materiały konferencyjne.

Przejdź do strony

Science

Czasopismo naukowe wydawane przez American Association for the Advancement of Science, dostęp do rocznika bieżącego i archiwów od 1997. Periodyk podejmuje tematy z wielu dziedzina nauki, takich jak: medycyna, ekonomia, edukacja, socjologia i in.

Przejdź do strony

Baza dostępna tylko z terminala w czytelni biblioteki:

Academica – zbiory Biblioteki Narodowej

Umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej, obecnie jest to ponad 3 miliony publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

Przejdź do strony