O bibliotece

Biblioteka jest placówką o charakterze międzywydziałowym, a naszym celem jest wspieranie procesu kształcenia przez zapewnianie dostępu do zbiorów i informacji. Z naszych usług mogą korzystać studenci wszystkich rodzajów studiów (PUW, CKP, UTW), pracownicy oraz wszystkie inne osoby zainteresowane (patrz Zasady korzystania). Nasza biblioteka to oprócz książek i czasopism także szeroki wybór ebooków i innych zbiorów w dostępie online. Zapraszamy do korzystania.

Lokalizacja

Biblioteka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi mieści się przy ul. Sterlinga 26 w budynku K na parterze.

Zasoby biblioteki

Księgozbiór biblioteki liczy 56 tys. woluminów, z którego większa część znajduje się w wolnym dostępie do regałów. Książki rozmieszczone są w działach tematycznych, a w ich obrębie wg nazwiska autora. Prenumerujemy ponad 30 tytułów czasopism z różnych dziedzin. Zbiory biblioteki są dostosowane do kierunków studiów, na bieżąco je aktualizujemy i uzupełniamy.

Oprócz literatury naukowej mamy również wydawnictwa i albumy o sztuce, klasykę literatury angielskiej i niemieckiej w oryginale, kolekcję płyt z muzyką klasyczną, a także literaturę piękną i popularną (beletrystykę).

Poza zbiorami tradycyjnymi, biblioteka oferuje dostęp do zbiorów elektronicznych. Składają się na nie bazy: Ibuk Libra (ponad 6 tys. ebooków) i Biblioebook Point (1 tys. tytułów, w tym audiobooki i wideokursy), biblioteka muzyczna Naxos Music , bazy anglojęzycznych z wieloma tysiącami czasopism naukowych i artykułów z różnych dziedzin nauki z całego świata (m in. baza EBSCO). Oferujemy też dostęp do zasobów cyfrowych Biblioteki Narodowej (baza Academica).

Katalog internetowy

Nasza biblioteka jest w pełni skomputeryzowana. Pracujemy z wykorzystaniem systemu Polib, który posiada wiele dogodnych funkcji, m.in.:

  • multiwyszukiwarkę, która pozwala na jednoczesne przeszukiwanie książek drukowanych i e-booków
  • obsługę własnego konta bibliotecznego (rezerwacje, historia wypożyczeń, przedłużenia itp.)
  • opcję „zaproponuj zakup”

Stanowiska komputerowe, skanery i drukarki

Na miejscu można jest możliwość wykonania wydruków i kserokopii. Mamy do dyspozycji nowoczesny skaner i stanowiska komputerowe z dużymi monitorami. Poza tym można u nas miło spędzić czas w przyjemnym otoczeniu, mamy wygodne krzesła i stolik „integracyjny” na końcu sali.

Nasza biblioteka otwarta jest dla wszystkich, osobom spoza uczelni oferujemy wypożyczanie w ramach dogodnego abonamentu.