Katalog biblioteczny

Katalog biblioteczny – Wyszukuj książki i kontroluj swoje konto biblioteczne za pomocą internetowego katalogu.

Nasze zbiory można przeszukiwać anonimowo, ale najważniejsze opcje takie jak przedłużanie terminów zwrotu, zamawianie (pozycji dostępnych), rezerwację (pozycji wypożyczonych), dostępne są dla osób zapisanych, po zalogowaniu.

1. Jak wyszukiwać?

Krótką podpowiedź znajdziesz na głównej stronie katalogu. Wyniki wyszukiwania można sortować. W zakładce Trafności można uporządkować listę wg autora, tytułu lub daty wydania. Wyświetlony pojedynczy rekord zawiera informację, czy dana książka jest dostępna.

2. Jak się zalogować?

Wejdź na stronę katalog.ahe.lodz.pl, przejdź do zakładki Konto (w prawym górnym rogu, wybierz Zaloguj. Podaj nr karty i hasło. Teraz możesz zamówić lub zarezerwować książkę.

3. Jak przedłużyć termin zwrotu?

  • zaloguj się do katalogu
  • kliknij w swoje ID (w prawym górnym rogu), następnie Konto użytkownika i z menu po lewej stronie wybierz zakładkę PROLONGATY

Uwaga: jeśli termin zwrotu jest już przekroczony, przedłużenie nie będzie możliwe, wówczas skontaktuj się z nami w dowolny sposób.

4. Jak zamówić lub zarezerwować książkę?

Wyszukaj interesującą Cię pozycję i sprawdź jej dostępność, jeśli jest w bibliotece, wybierz opcję „zamów”, jeżeli jest wypożyczona, dostępna będzie opcja „zarezerwuj”

5. Jak zaproponować zakup nowości?

  • zaloguj się do katalogu
  • kliknij w swoje ID (w prawym górnym rogu), wybierz z listy opcję Zaproponuj zakup, następnie uzupełnij i wyślij wymaganą formatkę.